Acun Ilıcalı’dan Aziz Yıldırım’a tepki! ‘Mourinho beni arayıp neden çamur attılar dedi’

Başkan adayı Ali Koç’un listesinde bulunan Acun Ilıcalı, Aziz Yıldırım’ın Mourinho ile ilgili iddiasına Fenerbahçe kongresinde yanıt verdi.

ACUN ILICALI: AZİZ YILDIRIM’I MAHKEMEYE VERDİM
“Gördüğüm tablo, başkanımız Ali Koç’u takdir etmemi gerektiriyor. Onun geldiği Fenerbahçe’de 600 milyon euro borç, maaşlar ödenmiyor… Geldiğim Fenerbahçe’de ise kadrosu güçlü, 1 mağlubiyetle geçen bir sezon, adaletin olmadığı bir sezon, hep beraber burada buluşup bütün Türkiye’ye bu mesajı verdiğimiz bir sezon oldu. Şimdi sıra geldi şampiyonluğa…”

“Sayın Aziz Yıldırım’ın hakkımdaki suçlamaları çok üzücü. Biliyorsunuz yakın bir dostluğumuz vardı. programıma konuk oldu, defalarca şeref tribününde beni ağırladı, ben onu zor durumunda hapishanede ziyaret ettim. Başka da bir şey olmadı. Amacım Fenerbahçeli, diğer başkan adayımıza destek olmaktı. Başka ne olabilir zaten? Bunun üzerine sayın Aziz Yıldırım bana çok ağır şeyler söyledi. Ben onlara cevap vermek istemiyorum, kendisini mahkemeye verdim zaten. Seçim kazanmak için her şey mubah mıdır? İnsanın namusu, şerefi daha önemli değil mi?”

‘MOURINHO ‘BANA NEDEN ÇAMUR’ ATTILAR DEDİ’
“Jose Mourinho bizim teklifimizi kabul etti. Bu da bana gurur verdi. Siz kalkıp, ‘Mourinho’nun menajerine açıktan para verdiniz’ derseniz Fenerbahçe’yi, Mourinho’yu ve menajerini suçlamış oluyorsunuz. Burada 3 suçlanan oluyor: Fenerbahçe, Jose Mourinho’nun menajeri ve dolayısıyla Jose Mourinho.” 

“Jose Mourinho, Aziz Yıldırım’ın yaptığı suçlamaları duymadı mı sanıyorsunuz? Yarın Mourinho’nun yüzüne nasıl bakacaksınız? ‘Açıktan komisyon aldı.’ diyorsunuz… “Mourinho bizzat beni aradı ve bu söylenenler doğru mu diye sordu. Ben de ‘evet’ dedim. Son derece üzüldü, kırıldı ve şaşkın. ‘Bana neden iftira atıyorlar?’ dedi. Mourinho’ya bile çamur atmayı becerdiniz bravo size…”

“Başkanımız söz vermiyor ama ben veriyorum, burada dünyanın en büyük eğlencesini düzenleyeceğiz.”

ACUN ILICALI’YA TRİBÜNDEN TEPKİ
Öte yandan Acun Ilıcalı’nın konuşması gelen tepkiler nedeniyle kısa bir süreliğine bölündü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir