Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci: Eylem hanım bir an önce gelip adalete teslim olun

Eyüpsultan’da 1 Mart 2024’de 23.50 sıralarında 17 yaşındaki T.C.’nin kullandığı 34 EEG 06 plakalı otomobil, yol kenarında arıza yapan ATV’yi tamir etmeye çalışanlara çarpmış ve kazada Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti. 4 kişinin de yaralandığı kazanın ardından 17 yaşındaki T.C. annesi yazar Eylem Tok tarafından önce Mısır’a ardından da ABD’ye kaçırılmıştı. Kazanın üzerinden 68 gün geçti. 68 gün sonra baba Özer Aci yaşadıklarını anlattı.

“68 GÜNÜN BELKİ 38 GÜNÜNÜ HİÇ HATIRLAMIYORUM”

Baba Özer Aci, “Biz gecelerle gündüzleri karıştırdığımı için geçen 68 günün belki 38 gününü hiç hatırlamıyorum. Böyle bir olayda şok mu yaşadık. Atlatamadık. Yüreğimizdeki bu yara kapanmadı. Ve basın buradayken bir kamuoyu oluştuktan sonra ben olsam da olmasam da bu saatten sonra devam edecek. Daha önce de dile getirdim. Ben vazgeçmeyeceğim mücadelemden, ben haklıyım. Adalet, hak hukuk istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti, bende buna sonuna kadar inanıyorum. Bana taziyeye gelebilmeleri için suçluların teslim olması gerekiyor. Bu taziyeye gelmeleri için birinci şarttır. Hiçbir şey gizli kalmayacak. Eylem Tok eninde sonunda gelip adalete teslim olacak” dedi.

“HER GÜN MEZARA BOŞ GİDİP BOŞ GELİYORUM”

Aci, “Mezarda yatan oğluma, torunuma içtenlikle şunu diyebilmem lazım: “Suçlular gelip adalete gelip teslim oldu.” Ben her gün mezara boş gidip boş geliyorum. Bir şey söyleyemiyorum oğluma. “Mücadele ediyorum” diyorum. Mücadeleden vazgeçmeyeceğim. Son nefesime kadar peşindeyim. Er ya da geç dönecekler” diye konuştu.

“ÇIRPINDIKÇA ÇAMURA BATIYORSUNUZ”

Baba Aci, “Eylem Hanım bir an önce gelip adalete teslim olun. Sizi yönlendiren yanlış yönlendiriyor. Çırpındıkça çamura batıyorsunuz. Onlar da vicdanlı olsunlar. Onun çocuğu ormanda 160-170’le giderken hiç mi vicdanları sızlamadı. Defalarca o bölgede ceza yemiş. Yine de dur demeyip araba vermişler. Belki başkaları da öldü, belki başkalarından tecrübe edindikleri için yurt dışına hızlıca kaçtılar. En son avukatları vasıtasıyla oğlumun yedinci günü kuran okunuyordu. O gün sabah erkenden avukatımı arayıp taziyeye gitmek için aramışlar. Avukatımız da taziye var müsait değiliz demiş. Ben onu şöyle düzelttim. Kusura bakmasınlar bugün uygun değil ama ilk başta ne söylediysem onu tekrar ediyorum: Eski hanımı ve oğlu adalete teslim olur. Buyursun gelsinler” diye konuştu.

ASIL TUTUKLANMASI GEREKEN BABA

Dosyanın tek tutuklu sanığı Ayşe Ceren Saltoğlu’nun tahliye edilmesiyle ilgili konuşan Özer Aci, “Tutuklanması yanlıştı salıverilmesi de yanlış, bir insan suçluysa tutuklanmışsa şuan niye salıverildi. Tutuklanması yanlıştı. Asıl tutuklanması gereken baba. Baba aile çete reisi, organize eden yurt dışına kaçışını sağlayan haberi olan, ama sözde onun hiçbir şeyden haberi yok. O kliniğe gidiyor, eşiyle çocuğu havalimanına gidiyor haberi yok. Çocuk mu kandırıyor? Kınıyorum. Doktor diye unvanı var. Yazıklar olsun. Bu işin baş sorumlusu baba. Hala dışarıda. 68 gündür adalet diye dilimde tüy bitti. Tek başına mücadele ediyor gibiyim” dedi

“BİNLERCE OĞUZ OLUŞTU”

Özer Aci, “Tek başıma mücadele ediyorum derken davada yalnız değilim. Binlerce Oğuz oluştu. Binlerce vicdanlı insanlar oluştu. Acısını acısı gibi paylaşan insanlar var. Eylem Hanım bir an önce gelsin adalete teslim olsun. Hem kendi hem bizim iyiliğimiz için. Bu acılı yüreğe bir su serpsin. Sadece onun ki evlatta bizim ki evlat değil mi? Bir an empati kurup evladının yanında olmadığını düşünsün. Biz o durumdayız. Annelik içgüdüsüyle kaçırıyor götürüyor ama insan taa ABD’lere kaçmaz. Adalete sığınır” dedi.

 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir